מה הייתם עושים אילולא תרגמתי לכם רשומות מבלוגים ברוסית?

ידידי סלוויק איבנוב מאוֹסֶטְיָה מציע פתרון לזה ולעוד מספר בעיות חברתיות של מסעדות: כשחברים באים לאכול במסעדה, כולם מוציאים את הטלפונים הניידים שלהם ושמים אותם בערֵמה בצד. הראשון שמוציא את הטלפון שלו מהערֵמה, לא משנה מאיזו סיבה, משלם על כולם. אם כל הסועדים עמדו בפיתוי ולא דיברו, לא צילמו את המנות, לא קיבלו אס־אם־אס ודואר, לא השוויצו בשדרוג שהם עשו בעצמם לאנדרואיד ולא בדקו מה קורה בטוויטר, פייסבוק, ו־ynet, כל אחד משלם על עצמו.

זה פותר את בעיית החשבון, את בעיית חוסר־הנימוס שבקריאת דוא״ל תוך כדי ארוחה עם חברים – משהו שגם אני חוטא בו הרבה, ואת בעיית ההשווצה בטלפונים.


סלוויק איבנוב דובר רוסית ויודע גם אנגלית, בולגרית, אספרנטו ואוֹסֶטִית – שפה איראנית שמדוברת באזור הקווקז, בין צ׳צ׳נית, גאורגית, צ׳רקסית ורוסית. אף שהוא רוסי, הוא הכותב העיקרי בוויקיפדיה האוֹסֶטִית. הוא גם פעיל בולט למדי בתנועת האספרנטו העולמית. הכינוי שלו באינטרנט – אָמִיקֶצוֹ, „ידידות” באספרנטו. סלוויק ביקר בישראל באוגוסט האחרון בוויקימניה – הכנס העולמי בנושא ויקיפדיה.

את הרעיון למשחק הוא קיבל מבלוג אנגלי, אבל אני קיבלתי אותו ממנו, ואם אתם שואלים אותי, מגניב בהרבה לקבל רעיון כזה מרוסי דובר אספרנטו ואוסטית מאשר מרקדן פֿאנק מקליפורניה.